Jesteś tutaj:

Rok: 2022

Kurs z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

09 46 01 Kw 144379 Rops Plik3

W dniach 28-29 grudnia 2022 r. w ramach projektu pn. „Świętokrzyskie dla Ukrainy” Oś Priorytetowa 9 – Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 -Aktywna integracja zwiększająca szanse na zatrudnienie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, odbył się kurs z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla obywateli Ukrainy.

W ramach kursu uczestnicy zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nabyli wiedzę i umiejętności pozwalające skutecznie udzielić pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

W trakcie szkolenia uczestnicy mieli zapewniony dostęp do serwisu kawowego i obiadu, natomiast małoletnie dzieci kursantów znajdowały się pod profesjonalną opieką.

Każdy uczestnik po zakończeniu szkolenia otrzymał zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz apteczkę.

  

 

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Włoszczowskiego na lata 2023-2033

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie w załączeniu przedstawia Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Włoszczowskiego na lata 2023-2033 – Uchwała Nr XLIV/304/22 Rady Powiatu Włoszczowskiego z dnia 29 grudnia 2022 r.

Do pobrania:

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Włoszczowskiego na lata 2023-2033

 

 

Informacja o wynikach konsultacji społecznych

Konsultacje społeczne projektu „Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2023-2033” przeprowadzone zostały od dnia 1 grudnia 2022 r. do 14 grudnia 2022 r.

W wyniku przeprowadzonego postępowania konsultacyjnego nie wpłynęły żadne uwagi merytoryczne i opinie dotyczące w/w projektu.

„Bombka świąteczna w barwach polsko-ukraińskich”

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w Konkursie Plastycznym „Bombka świąteczna w barwach polsko-ukraińskich”.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie ozdoby choinkowej w barwach polsko-ukraińskich w formie przestrzennej w dowolnym kształcie i przy użyciu dowolnych surowców. Wielkość ozdoby musi pozwolić na powieszenie jej na drzewku choinkowym w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Praca konkursowa będzie oceniana w następujących kategoriach:

  • I kategoria: uczniowie szkół podstawowych (kl. 1 – 4 )
  • II kategoria: uczniowie szkół podstawowych ( kl. 5 – 8)

Po wykonaniu ozdoby należy ją dostarczyć wraz z kartą zgłoszenia i z podpisanym oświadczeniem do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie – do Biura Podawczego mieszczącego się na parterze w pokoju nr 100 lub przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 10, 29-100 Włoszczowa.

Na przesyłce należy napisać: Praca na konkurs „Bombka świąteczna w barwach
polsko-ukraińskich”.

Prace konkursowe należy dostarczyć lub przesłać w terminie od 1 do 16 grudnia 2022 r. (do godz. 13.30).

Przy ocenie prac komisja konkursowa weźmie pod uwagę:
– pomysłowość;
– jakość i estetykę wykonania;
– poziom trudności wykonania.

W przypadku braku Karty Zgłoszenia lub Oświadczenia, praca nie zostanie zakwalifikowana do oceny przez Komisję Konkursową.

Wykonane przez uczestników konkursu ozdoby zostaną zawieszone na choince w budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Prace nie podlegają zwrotowi.

Informacje o wynikach konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Powiatu Włoszczowskiego: www.powiat-wloszczowa.pl do 20 grudnia 2022 r.

Do pobrania:

Regulamin-KartaZgloszenia-Oswiadczenia-Konkurs-na-Bombke

Zapytanie ofertowe – usługa transportowa

09 46 01 Kw 144379 Rops Plik3

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie  zaprasza do składania ofert  zakresie Usługi transportowej  beneficjentów projektu  Świętokrzyskie dla Ukrainy, realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 9 – Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 -Aktywna integracja zwiększająca szanse na zatrudnienie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Do pobrania:

Informacja transport 2023

ZAPYTANIE OFERTOWE-sig

Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy

Załącznik nr 2 – Wzór umowy

Zapytanie ofertowe – Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla 34 obywateli Ukrainy.

09 46 01 Kw 144379 Rops Plik3

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie zaprasza do składania ofert w zakresie Zorganizowania i przeprowadzenia kursu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla 34 obywateli Ukrainy, realizowanego w ramach projektu Świętokrzyskie dla Ukrainy, Osi Priorytetowej 9 – Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 -Aktywna integracja zwiększająca szanse na zatrudnienie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Do pobrania:

Informacja o wyborze-sig

ZAPYTANIE OFERTOWE KPP-sig

Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy

WZÓR UMOWY(2)

Konsultacje społeczne projektu „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Włoszczowskiego na lata 2023-2033”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych, projektu „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Włoszczowskiego na lata 2023-2033”.

Do udziału w procesie konsultacji projektu „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Włoszczowskiego na lata 2023-2033” zapraszamy mieszkańców Powiatu Włoszczowskiego, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego w tym jednostki organizacyjne pomocy społecznej, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, powiatowy urząd pracy oraz wszystkie inne jednostki wykonujące zadania związane ze wsparciem osób/rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Konsultacje społeczne będą trwały 14 dni i przeprowadzone zostaną w dniach od 1 grudnia do 14 grudnia 2022 r.

Konsultacje mają formę zbierania propozycji i opinii na piśmie, drogą elektroniczną lub bezpośrednio w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego.

W ramach konsultacji prosimy o zapoznanie się z projektem „Strategii Rozwiazywania Problemów Społecznych Powiatu Włoszczowskiego na lata 2023-2033”, który wraz z formularzem konsultacyjnym zamieszczony został:

  • w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie www.starostwo.wloszczowa.eobip
  • na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie www.pcprwloszczowa.pl

Wypełniony formularz należy osobiście dostarczyć do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 10 pok. 206 lub przesłać drogą pocztową na adres Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 10, 29- 100 Włoszczowa lub na adres mailowy: biuro@pcprwloszczowa.pl

 

Do pobrania:

Ogłoszenie w sprawie konsultacji społecznych

Strategia

formularz_uwag

Rehabilitacja kompleksowa – Powrót do pracy po kryzysie psychicznym.

Rehabilitacja Kompleksowa to oferta dla osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy
ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, a chcieliby zmienić tę sytuację – zdobyć zawód i podjąć pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych.

Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy?

Praca, którą wykonywałeś jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem i zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać?
Specjaliści PFRON pomogą Ci się przekwalifikować i znaleźć nowe zatrudnienie.

Przed wystąpieniem choroby byłeś osobą samodzielną i aktywną, odnoszącą sukcesy. Teraz trudno Ci znaleźć pracę, a wiesz, że aktywność zawodowa ma istotny wpływ na proces zdrowienia. Skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych. Ośrodki mają charakter otwarty. Będąc uczestnikiem projektu możesz odwiedzać rodzinę w dni wolne od zajęć, a najbliżsi zostaną zaproszeni do ciebie na wspólny weekend połączony z zajęciami. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z pomocy specjalistów. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.

Jak przebiega przekwalifikowanie zawodowe?

W trakcie realizacji programu rehabilitacji kompleksowej przebywasz w Ośrodku gdzie zapewnione masz zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym i pełne wyżywienie.
Na rehabilitację kompleksową składają się trzy moduły: zawodowy, psychospołeczny
i medyczny. W Indywidualnym Programie Rehabilitacji zostanie opisany sposób realizacji każdego z modułów. Zaplanowany czas udziału w programie to 16 tygodni oraz 4 tygodnie praktyk zawodowych w miejscu Twojego zamieszkania. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 8:00 do 18:00, ale nie dłużej niż 8 godzin dziennie, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Całość pobytu jest całkowicie bezpłatna.

Jeśli ze względu na stan zdrowia straciłeś jedyne źródło utrzymania będziesz mógł wystąpić
o przyznanie stypendium rehabilitacyjnego, którego wysokość będzie uzależniona od Twojej frekwencji na zajęciach. Po zakończeniu pobytu w Ośrodku będziesz mieć zapewnione wsparcie doradcy zawodowego, pośrednika pracy, psychologa do momentu podjęcia zatrudnienia (lub uruchomienia działalności gospodarczej) i przez minimum 1 miesiąc po rozpoczęciu pracy.

Jeśli chcesz wziąć udział w rehabilitacji kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych skontaktuj się z PFRON: ork@pfron.org.pl, tel. 22 50 55 600, 532 433 727.

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie informuje, iż Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków do Programu pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023” realizowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego .

Gmina/powiat składa wniosek na środki finansowe wraz z wymaganymi załącznikami w ramach Programu do właściwego wojewody w terminie do dnia 10 listopada 2022 r.
Program będzie realizowany w 2023 roku.

W związku z ogłoszonym przez Panią Marlenę Maląg Ministra Rodziny i Polityki Społecznej naborem wniosków do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023, uprzejmie informujemy, że Powiat Włoszczowski będzie aplikował o środki finansowe Funduszu Solidarnościowego w ramach ww. Programu.

Celem programu jest wprowadzenie usług asystenta jako formy wsparcia osób niepełnosprawnych w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Adresatami programu są:

  • dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji
    oraz
  • osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności: o stopniu znacznym albo o stopniu umiarkowanym lub traktowane na równi do wymienionych zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573 z późn. zm).

Uczestnik programu za usługi asystencji osobistej nie ponosi odpłatności.

Zgodnie z założeniami projektu osoba niepełnosprawna ma możliwość samodzielnego wyboru osoby, która będzie świadczyć usługi asystenta wg poniższych kryteriów:

Usługi asystencji osobistej mogą świadczyć osoby, niebędące członkami rodziny uczestnika:

  1. posiadające dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, fizjoterapeuta; lub
  2. posiadające co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu; lub
  3. wskazane przez uczestnika lub jego opiekuna prawnego, pod warunkiem, że osoba wskazana spełnia przynajmniej jeden z warunków, o których mowa w pkt 1 lub 2.

Więcej informacji pod linkiem:

https://www.gov.pl/web/rodzina/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-asystent-osobisty-osoby-z-niepelnosprawnosciami–edycja-2023

 

W razie pytań, prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem PCPR Włoszczowa pod numerem 041 39 44 993.

Przypominamy o naborze wniosków w ramach nowych programów PFRON z pakietu ,, SAMODZIELNOŚĆ-AKTYWNOŚĆ-MOBILNOŚĆ”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie przypomina o uruchomieniu
przez  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dwóch nowych programów z pakietu „Samodzielność – Aktywność – Mobilność” pt. „Dostępne mieszkanie” oraz „Mieszkanie dla absolwenta”.

Dostępne mieszkanie

Celem programu jest wzrost niezależności beneficjentów oraz ułatwienie im aktywności zawodowej i społecznej poprzez zapewnienie mieszkania wolnego od barier architektonicznych, jako podstawy samodzielnego realizowania planów zawodowych
i społecznych.

Dokumenty programowe

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/dostepne-mieszkanie/dokumenty-programowe/

 

Beneficjenci

  1. Beneficjentem może być osoba z niepełnosprawnością, która spełnia warunki:
  • posiada orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, z tytułu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka;
  • złoży oświadczenie, wraz z dokumentacją fotograficzną, o barierach architektonicznych w mieszkaniu lub w budynku, uniemożliwiających samodzielne wyjście na zewnątrz na poziom zero;
  • złoży oświadczenie o dysponowaniu tytułem prawnym do lokalu na mocy prawa własności lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu;
  • w momencie składania wniosku nie ukończyła 65 roku życia.
  1. W przypadku, gdy wniosek dotyczy osoby małoletniej lub ubezwłasnowolnionej, wniosek składa jej opiekun prawny. W takim przypadku do wniosku dołącza się:
  • oświadczenie o zamieszkiwaniu w lokalu wspólnie osoby z niepełnosprawnością
    oraz opiekuna prawnego;
  • orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka.

 

Formy i warunki udzielenia dofinansowania

Dofinansowanie dotyczy dopłaty do zakupu mieszkania pozbawionego barier architektonicznych, znajdującego się w lokalizacji umożliwiającej samodzielne opuszczenie budynku, aż do poziomu zero przed budynkiem.

Wysokość dofinansowania stanowi różnicę pomiędzy ceną mieszkania nabywanego i sprzedawanego, nie może być jednak większa niż równowartość iloczynu 15 m2 i wartości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych, ogłaszanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego w programie „Mieszkanie na Start” na dany kwartał, w którym nabywane jest mieszkanie, obowiązującej dla lokalizacji mieszkania nabywanego.

Warunkiem rozliczenia przyznanych środków finansowych jest:

  • udokumentowanie różnicy poprzez przedstawienie umowy sprzedaży mieszkania niedostępnego oraz umowy zakupu mieszkania bez barier architektonicznych lub umowy zamiany tych mieszkań;
  • złożenie oświadczenia, iż uzyskane mieszkanie spełnia kryterium braku barier architektonicznych dla beneficjenta.

Mieszkanie dla Absolwenta

Celem programu jest wzrost niezależności beneficjentów oraz ułatwienie im aktywności zawodowej i społecznej poprzez zapewnienie samodzielnego mieszkania spełniającego indywidualne kryterium dostępności dla beneficjenta.

Dokumenty programowe:

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/mieszkanie-dla-absolwenta/dokumenty-programowe/

Beneficjenci:

1.Beneficjentem może być osoba z niepełnosprawnością, która spełnia warunki:

  • posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, a w przypadku osób z niepełnosprawnością narządu słuchu, także w stopniu umiarkowanym lub orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,
    a w przypadku osób z niepełnosprawnością narządu słuchu również na równi
    z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
  • posiada status absolwenta szkoły podstawowej, ponadpodstawowej (wszystkich typów szkół) lub szkoły wyższej, uzyskany w okresie 36 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku;
  • posiada pełną zdolność do czynności prawnych;
  • złoży oświadczenie o braku możliwości zamieszkania w miejscowości realizowania aktywności zawodowej;
  • złoży oświadczenie o poszukiwaniu zatrudnienia lub o podjętym zatrudnieniu.

Formy udzielenia dofinansowania:

  1. Dofinansowanie jest udzielane maksymalnie na okres 36 miesięcy.
  2. Dofinansowanie ma charakter degresywny i wynosi:
  • od 1 do 12 miesiąca – 100% kosztów najmu, nie więcej jednak niż 100% miesięcznej wysokości maksymalnej kwoty dofinansowania dla danej lokalizacji wynajmowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego;
  • od 13 do 24 miesiąca – 70% kosztów najmu, nie więcej jednak niż 70% miesięcznej wysokości maksymalnej kwoty dofinansowania dla danej lokalizacji wynajmowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego;
  • od 25 do 36 miesiąca – 40% kosztów najmu, nie więcej jednak niż 40% miesięcznej wysokości maksymalnej kwoty dofinansowania dla danej lokalizacji wynajmowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

Warunki udzielenia dofinansowania:

  1. Dofinansowanie dotyczy wszystkich kosztów wymienionych w umowie najmu ponoszonych przez beneficjenta.
  2. Maksymalna wysokość dofinansowania miesięcznego kosztu wynajęcia lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego spełniającego indywidualne kryterium dostępności dla beneficjenta zależy od:
  • lokalizacji przedmiotu dofinansowania, w trzech poziomach zróżnicowania:
    1. miasto wojewódzkie,
    2. gminy sąsiadujące bezpośrednio z miastem wojewódzkim,
    3. pozostałe gminy w danym województwie;
  • aktualnej wartości średnich wskaźników przeliczeniowych kosztu odtworzenia 1 m2powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującej na poszczególnych poziomach terytorialnych, ogłaszanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego w programie „Mieszkanie na Start” na dany kwartał;
  • sposobu poruszania się beneficjenta (zróżnicowanie dla osób poruszających
    się przy pomocy wózka inwalidzkiego oraz pozostałych osób):
  1. dla osoby poruszającej się przy pomocy wózka inwalidzkiego – 38% wartości określonej aktualną wartością średnich wskaźników przeliczeniowych kosztu odtworzenia 1 mpowierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującej na poszczególnych poziomach terytorialnych, ogłaszaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego w programie „Mieszkanie na Start” na dany kwartał;
  2. dla osoby poruszającej się bez pomocy wózka inwalidzkiego – 28% wartości określonej aktualną wartością średnich wskaźników przeliczeniowych kosztu odtworzenia 1 mpowierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującą na poszczególnych poziomach terytorialnych, ogłaszaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego w programie „Mieszkanie na Start” na dany kwartał.

Wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej w SOW – Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON.

Zapraszamy osoby niepełnosprawne, które chciałyby wziąć udział w nowych programach PFRON do zgłaszania się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie,
ul. Wiśniowa 10, pokój  nr 206,  tel. 41 39 44 993.

Do góry